järgmine saade: kõnetuvastus

Maa­il­mas on ligi 200 riiki ja rää­gi­takse pea 7000 eri­ne­vas kee­les. Kuid keeli, mida arvu­ti­tele õpe­ta­takse, on vaid viis­küm­mend, nende seas ka eesti keel. TTÜ Küber­nee­tika Ins­tituudi fonee­tika ja kõne­teh­no­loo­gia labo­ra­too­riu­mis tegel­dakse tark­vara aren­dus­tega, mis luba­vad ini­mes­tel arvu­tiga eesti kee­les suhelda – infot pärida, teed küsida, lasta vahe­maid arvu­tada, arit­mee­tilisi teh­teid teha, kõnet teks­tiks tei­sen­dada jne. Kõik need raken­dused on kät­te­saa­da­vad juba ka nuti­te­le­fo­nis. Kui­das kõne­tu­vas­tus täp­selt toi­mub, sel­gi­ta­vad Tanel Alu­mäe ja Einar Meis­ter.

See­kordne saade on eri­line aga sel­les mõt­tes, et näh­tud tea­duse tule­must saab hõlp­salt omal nahal järgi proo­vida:

  • Lisa­tud interv­juus sele­tab Tanel Alu­mäe kõne­tu­vas­tuse toi­mi­mist ning tema loo­dud tark­va­raga on lisa­tud ka masin-transk­ri­bee­ri­tud sub­tiit­rid vide­ole, tule­mus näi­teks sel­line:

Ei seisne mitte sel­les et keegi istub seal arvete eest ja õpe­tab talle sõna mait­set see seis­neb sel­les et kogu­takse hästi suur kõne­kor­pus ja siis öel­dakse et et arvuti sel­leks leiaks sel­lest kor­pu­sest sea­dus­pä­ra­su­sed mis on ohus.

See postitus kuulub rubriiki eelinfo. Bookmark the püsiviide. Kommentaarid ja trackback-viited on suletud.
  • Toetajad

    ESF TeaMe Archimedes      Haridus- ja Teadusministeerium